Nadchodzące produkcje warte uwagi

Na horyzoncie lato, a więc można oficjalnie powiedzieć, że weszliśmy w okres grasowania w kinach na całym świecie wysokobudżetowych produkcji. Grubą kaskę trzepią teraz ,,Avengers 2” i ,,Mad Max”, już w czerwcu w kolejce do portfeli widzów ustawi się ,,Jurassic World„, ale warto też zwrócić uwagę na kilka ciekawych tytułów, na które trzeba będzie jeszcze nieco poczekać, ale niewątpliwie każdy z nich zapowiada się na dobry film na wieczór.

Crimson Peak. Wzgórze Krwi

Premiera filmu planowana na 23 października w Polsce, ta opcja wpadła mi w oko z racji na reżysera: Guillermo del Toro, którego bardzo lubię. Zwiastun ewidentnie wskazuje na mocną dawkę grozy, napięcia i tajemnic, zapisuję się więc w ciemno na seans. W dodatku, film ma bardzo ciekawą obsadę: Charlie Hunnam (m.in. ,,Pacific Rim”) czy Tom Hiddleston (znany z roli Lokiego w ,,Avengers” i ,,Thora”). Generalnie, zdecydowanie moje klimaty, choć z pierwszych ujęć razi nieco, w mojej opinii, nadmiar CGI.

Star Wars VII. The Force Awakens

Po kiszce z trylogią I-III jaką zafundował miłośników ,,Gwiezdnych Wojen” George Lucas, nadeszła pora na odświeżenie klasyka i pociągnięcie całej historii dalej. Za sterami produkcji znalazł J.J. Abrams, co wg mnie rokuje bardzo dobrze, powinno być dynamicznie i z pomysłem. Przyznam, że nie jestem jakimś wielkim fanem ,,Gwiezdnych Wojen”, ale z wielką ciekawością czekam na premierę nowej części. Oprócz gwiazd z pierwszej trylogii: Harisson Ford, Mark Hamill itd., główne skrzypce ma tu grać nowe pokolenie, po zwiastunie zdaje się, że ważną postacią będzie np. bohaterka grana przez szerzej nieznaną Daisy Ridley – podoba mi się angaż ,,no-name’ów” 🙂 Troszkę podejrzana sprawa z często pojawiającym się murzynem (John Boyega), który pada za zmęczenia, ale OK, zobaczymy, trzeba przyznać, że wyjątkowo pozytywne wrażenie robi scena ze statkiem wojennym Imperium zakopanym w pustynnych piaskach, zerknijcie sami.

W samym sercu morza (In the Heart of the Sea)

Interesująca produkcja o, z grubsza, walce żęglarzy z gigantycznym wielorybem (Moby Dick?). Może troszkę trąci banałem, ale przyznam się Wam, że po prostu uwielbiam filmy z potworami. Poza tym, reżyserem jest to Ron Howard, mający na koncie naprawdę udane filmy, np. ,,Piękny umysł„, ,,Człowiek ringu”czy ,,Wyścig„. W tym ostatnim wystąpił Chris Hemsworth (także ,,Thor”), któremu w ,,W samym sercu morza” przypadła główna rola, myślę, że ten tytuł warto mieć na oku.

Facebook Comments

One thought on “Nadchodzące produkcje warte uwagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.