Film ,,Wdowy” wchodzi do kin, a my polecamy książkę!

wdowy„Wdowy” Lyndy La Plante to brawurowa opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Film na podstawie książki w reżyserii Steve’a McQueena ukaże się na ekranach polskich kin 16 listopada! W rolach głównych występują m.in. Viola Davis, Colin Farell, Liam Neeson, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki.

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!
Harry Rawlins jest – był – zawodowcem w każdym calu. A jednak skok na pancerny furgon, zaplanowany przez niego w najdrobniejszych szczegółach, zakończył się fiaskiem. Policja w furgonetce, której użyto do napadu, znalazła trzy zwęglone ciała: Terry’ego Millera, Joego Pirellego i samego Harry’ego. Dolly Rawlins. Linda Pirelli. Shirley Miller. Trzy kobiety, znające się wcześniej z widzenia, owdowiały w jednym momencie. W każdej chwili do ich drzwi może zapukać policja albo gangsterzy, którzy przejęli rewir Harry’ego. Wszyscy chcą jednego: należącego do Harry’ego niepozornego notesu, który w londyńskim półświatku może być prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem. Dolly ma trzy wyjścia. Oddać notes policji, sprzedać go gangsterom albo… skorzystać z instrukcji Harry’ego i dokończyć jego dzieło. Ostatni wielki skok. Milion funtów w gotówce. Odpowiedź nasuwa się sama. Dolly potrzebuje jedynie wspólników. A raczej wspólniczek…

Z recenzji:
• Obecnie, gdy powszechnie dyskutuje się o równości płci i poszanowaniu granic intymności w Hollywood i miejscu pracy, nowe wydanie tej powieści wydaje się szczególnie aktualne i potrzebne. Dobry, czarny humor. Feministyczne, utrzymane w klimacie noir dziecko Thelmy i Louise oraz Ojca chrzestnego.
„Kirkus Reviews”
• Ta książka wprowadza tyle elektryzujących momentów i zwrotów akcji, że każdy miłośnik kryminałów poczuje się bardziej niż usatysfakcjonowany.
„Library Journal”

Biografia autorki:
Lynda La Plante (ur. 1943) – brytyjska pisarka i scenarzystka. Absolwentka prestiżowej akademii aktorskiej RADA. Karierę aktorską rozpoczęła w Royal Shakespeare Company, grała również w serialach. Sławę jako scenarzystce przyniósł jej już pierwszy scenariusz – Wdowy stały się telewizyjnym hitem lat 80. La Plante ma na swoim koncie scenariusze do seriali kryminalnych (m.in. Głównego podejrzanego) i wiele powieści (m.in. wydane w Polsce Spuściznę, Słodki jak śmierć czy Bella mafia).

Fragment powieści:
– Mamy dwie możliwości w związku z rejestrem Harry’ego…
– My? – przerwała jej Linda. Na widok słabego uśmiechu Dolly zamilkła i słuchała.
– Harry zaplanował akcje na wiele miesięcy do przodu. Wszystko zapisał, więc jeśli Fisherowie dopadną księgi, będą wiedli prym. Podobnie jak Harry. Możemy zatem sprzedać księgi Fisherom w zamian za procent od ich zarobku. Druga opcja polega na tym, że nie sprzedamy rejestru… – Dolly głęboko zaczerpnęła powietrza, a Shirley i Linda przysunęły się do niej – i zrealizujemy kolejną akcję zaplanowaną przez Harry’ego.
(…)
– Żartujesz? – wykrztusiła Linda.
(…)
– Nie możemy przeprowadzić napadu z bronią w ręku, Dolly – szepnęła Shirley.
– Owszem, możemy. Dokończymy to, co zaczęli nasi mężczyźni.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.